KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15511017
nr 1551 1017
Iván Grünewald
(1911-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -88. Olja på duk, 92x73 cm, oramad
Iván Grünewald, svensk målare född i Stockholm 1911, död i Saltsjöbaden 1996.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 3 juli 2023
kl 18:14:44
3/7 15:35:14
- Klassiska
Iván Grünewald
Läs mer om Iván Grünewald